Tekipdeyiz

Simpsonların hangi kehanetleri tuttu ?Ya Türkiye kehanetleri!…Simpsons, Sedat Peker videolarını da bildi mi?

Simpsonların hangi kehanetleri tuttu ?Ya Türkiye kehanetleri!…Simpsons, Sedat Peker videolarını da bildi mi?
48 views
09 Haziran 2023 - 11:20

Dizinin yaratıcı ekibinden Al Jean 2018’de attığı tweette The Simpsons’ın finalde ilk bölüme geri dönebileceğini, böylece dizinin kendini sonsuza dek tekrar edebileceğini söylemişti.

Simpsons Senaristleri Koronavirüsü Tahmin Ettiler mi?

simp-covid.jpg

Kimine göre ısrarla “Evet” kimine göre kesinlikle “Hayır”. Dizinin hayranları koronavirüsün 1993’teki 4. Sezonunda yayımlanan “Marge in Chains” bölümünde senaristlerin bunu da öngördüğünü söylüyor.
Dizinin bu bölümünde “Osaka Flu” adında küresel bir salgına yer veriliyor. Osaka, Japonya’da.
Malum salgının merkez üssü Çin’in Vuhan kentine 2 bin 31 kilometre uzaklıkta. O yüzden bu kehanet sanki biraz zorlama gibi duruyor.

Lisa Simpson Geleceğin ABD Başkan Yardımcısı’nın Kıyafetini Yıllar Öncesinden Giydi mi?

mor-elbise.jpg

Giydi… Hem de tıpatıp aynısını! Hem de yaklaşık 21 yıl önce!
Ünlemleri seven Simpsons hayranlarından değilseniz idare ediverin. Ama gerçek şu ki, 21 Ocak 2021’de ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in giydiği mor ceket, elbise kombinine eşlik eden beyaz inci dizinin 11. Sezon 17. bölümünde Lisa Simpson’ın üzerindeydi.
“Bart to the Future” bölümünde izleyicilerin karşısına çıkan bu kombini üstüne geçiren Lisa ABD’nin ilk kadın başkanı olarak tasvir edilmişti. Tesadüf…

mor-elbise2.jpg
Ama asıl ilginç olan (bu kısmı Simpsons’ların değil komplo teoricilerin müziği her neyse onunla okuyun lütfen) o bölümde başkanlık koltuğuna oturan Lisa Simpson’ın “Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump’tan bize hayli yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı” demesiydi.
Muhtemelen en akla gelmez ihtimali kendi aralarında gülerek zorlayan senaristler gerçek hayatta başlarına geleceği nereden bilebilirlerdi ki?

Simpsons Kripto Parayı Da mı Bildi?

simp-kripto.jpg

Kocaman bir “Hayır”. “Frinkcoin” bölümü dizinin 31. değil de 3. sezonunda yer alsaydı elbette ağzımız açık kalabilirdi. Ama kripto 23 Şubat 2020’de yayınlanan bölümde diziye girmiş, şarkı ve dans eşliğinde geleceğin parası çoktan hayatımıza gelmişken anlatılmıştı.
“Her gün geleceğin parası olmaya bir adım daha yaklaşıyorum, cüzdanında değil bilgisayarındayım” ezgisiyle.

İlla şaşırmak istiyorum diye tutturanlar varsa 1994’te akıllı telefonlar henüz piyasada değilken “Lisa on Ice” bölümündeki dokunmatik ekranlı telefon ve hemen altındaki bugün bir çoğumuzun hayatının vazgeçilmezi haline gelen logoya ya da 1995’te yayınlanan akıllı saate bakabilir elbette.

Kahramanmaraş Depremi Bilindi mi?

Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğı ilini etkileyen depremler ardından sosyal medyada birçok paylaşım yaptı. Paylaşımlardan bazıları Simpson kehanetleriyle ilgili. İddialara göre, “Mobile Homer” isimli 13.bölümde Kahramanmaraş depremi bilindi.
Simpsonların 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremini bildiği iddia edildi..
Simpsonlar’da Kahramanmaraş ismi geçiyor ancak söz konusu bölümde depremle ilgili bir diyalog yer almıyor. Paylaşımlara konu olan videoda, Bart ve Lisa Simpson araçlarıyla giderken bir kaza anında gemiye düşüyorlar. Geminin Türk bayraklı olduğu görülüyor.
Gemi kaptanı, “Kuzeyde Bir Yer” isimli dizinin DVD’lerini Kahramanmaraş’a yetiştirmek zorunda olduğunu ifade ediyor.
Ancak bölümün herhangi bir kısmında deprem ve yardıma dair bir ifade yer almıyor.

Simpsons, Sedat Peker Videolarını da Bildi mi?

“Kıymetli kardeşlerim, kıymetli dostlarım! Söz verdiğimiz üzere yine hep beraberiz” diyen bir Sedat Peker hiçbir zaman Simpsons’ta yer almadı.
Evet, bu TV ekranına yansıyan sadece Simpson efsaneleriyle Peker’i bir araya getiren haylaz bir fotomontajdı.

Simpsons Ekibinin Hayalindeki Final Ne?

Artık herkes dizinin ne zaman biteceği konusunda konuşmayı bırakmış olsa da, senaristler arasında bu ihtimali aklına getirenler çıkmıyor değil
Dizinin yaratıcı ekibinden Al Jean 2018’de attığı tweet de The Simpsons’ın finalde ilk bölüme geri dönebileceğini, böylece dizinin kendini sonsuza dek tekrar edebileceğini söylemişti.
Aynı kişi birkaç yıl önce verdiği bir röportajda, finalin ufukta görünmediğini ve artık dizinin ne zaman biteceğine dair tahmin yürütmeyi dahi bıraktığından bahsetmişti.