Tekipdeyiz

RTEÜ’de İki Lisans Programı Daha Akreditasyon Belgesi Aldı

RTEÜ’de İki Lisans Programı Daha Akreditasyon Belgesi Aldı
66 views
23 Mayıs 2023 - 18:39

RTEÜ  Fen Edebiyat Fakültesinde iki program Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite edildi.

RTEÜ  Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili Edebiyat Bölümleri 2022-2023 döneminde sundukları Öz Değerlendirme Raporları ve akabinde gerçekleştirilen saha ziyaretleri neticesinde FEDEK tarafından 5 yıl süre ile akredite edildi. Fen Edebiyat Fakültesi  2019-2020 döneminde Biyoloji Bölümü, 2020-2021 döneminde de Fizik, Kimya Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri FEDEK tarafından akredite edilmişti. Böylece Fen Edebiyat Fakültemisi  tüm bölümleri akreditasyon belgesi almış oldu.

Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından akreditasyon yetkisi alan ve ülkemizde Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültelerini akredite eden FEDEK; eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve topluma hizmet konularında belirli bir standartta hizmet veren ve kriterleri sağlayan bölümleri yoğun bir değerlendirme ve denetleme neticesinde başarılı bulunan programları akredite etmektedir.