Tekipdeyiz

Mobil hat kullanıcıları dikkat! Bunu yapanlara 150 liranın üstünde para iadesi yapılacak! 15 gün süreniz var

Mobil hat kullanıcıları dikkat! Bunu yapanlara 150 liranın üstünde para iadesi yapılacak! 15 gün süreniz var
84 views
21 Mayıs 2023 - 8:16

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısına uyarı yapıldı. Son dönemde artan cep telefonu faturaları yüzünden birçok kişi ucuz tarife arayışına girerken hat taşıma işlemlerinin maliyeti artmıştı. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom hat sahiplerine duyuru yapıldı. 15 gün içinde 173 TL para iadesi alacaksınız.

Cep telefonu operatörleri kendi müşterilerine yüksek fiyatlarla tarife sunarken, yeni müşteri olanlara indirimli tarifeler uyguluyor. Bu yöntem sayesinde operatörler müşteri kapma yarışına girerken, bu da hat sahiplerine daha ucuz iletişim kurma yolu açmıştı. Bu süreçte hat taşıma işlemi yapan pek çok kişinin aslında para iadesi alma hakkı olduğu ortaya çıktı.

173 TL PARA İADESİ MÜJDESİ

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahiplerine yapılan duyuru ile para iadesi hakkı hatırlatıldı.

Cep telefonu kullanıcıları için Turkcell tarafından yapılan açıklamada “Hat iptalinizden sonra hesabınızda kalan TL’leri 2 yıl içinde Alacak Sorgulama /TL İade Talep linkinden sorgulayabilir ve talep edebilirsiniz. Talebiniz sonrasında 15 gün içerisinde geri ödemeniz gerçekleşecektir. Adınıza devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücretinin kalan taksitleri bakiyenizden tahsil edilecektir” denilerek talepte bulunan kişilere 15 gün içerisinde hatlarında kalan tutarın para iadesi yapılacağı ifade edildi.

VODAFONE PARA İADESİ NASIL YAPILIR?

Türkiye’nin ilk cep telefonu operatörleri arasında yer alan Vodafone tarafından yapılan açıklamada “Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi onbeş (15) gün içerisinde yapılacaktır. İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir. Kalan TL bakiyenizi sorgulamak için Borç Alacak Sayfasını ziyaret edebilirsiniz” denilerek borç alacak sayfası üzerinden başvuru yapılabileceği ifade edildi.