Tekipdeyiz

İkinci el araç alacakların dikkatine! ING Bank 48 ay vadeyle taşıt kredisi veriyor

İkinci el araç alacakların dikkatine! ING Bank 48 ay vadeyle taşıt kredisi veriyor
34 views
29 Mayıs 2023 - 16:33

İkinci el araç alacaklar için ING Bank internet sitesi üzerinden duyurdu. 48 ay vade imkanı ile ve düşük faiz oranı ile taşıt kredisi fırsatını duyuran banka şartları tek tek açıkladı.

İkinci el araç alacak vatandaşlar bankalar tarafından sunulan kredi fırsatlarını araştırıyorlar. Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan bazı olumsuz olaylardan dolayı birçok üründe ve sektörde zam üstüne zam yapıldı. Yapılan bu zamlardan otomotiv sektörü de etkilendi. Otomobil markaları her ay düzenli olarak yüzde 5 ve üzeri zam yapmaya devam ediyor. Yapılan bu zamlar dolayısıyla sıfır ya da ikinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar bankalar tarafından sunulan kredi fırsatlarını araştırıyor.

Bizde Uşak Gündem olarak sizler için bankalar tarafından sunulan kredi fırsatlarını araştırıyor ve sizlere en kısa sürede sunmaya gayret ediyoruz. Buna göre ING Bank internet sitesi üzerinden kredi fırsatlarını duyurdu. Peki ING Bank taşıt kredisi faiz oranı ne kadar? Kredi tutarı ne kadar? İşte detaylar haberimizde yer alıyor.

ING BANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ AVANTAJLARI

ING Bank hem ikinci el hem de 8 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Vade imkanı ise 3 aydan 48 aya kadardır. Kredi tahsis ücreti kredi anapara tutarının yüzde 0,5’ini geçmemektedir. Ferdi kaza ve hayat sigortası zorunluluğu ise bulunmamaktadır. Taşıt alımı amacıyla kullandırılan bu kredilerde nihai fatura değeri 400 bin TL’nin altında olan taşıt alımları için 48 ay vade imkanı sunulmaktadır.

400 bin TL üzeri ve 800 bin TL arası krediler için ise 36 ay vade imkanı sunulmaktadır. 800 bin TL üzeri ve 1 milyon 200 TL arasındaki krediler içi nise 24 ay vade imkanı sunulmaktadır. 1 milyn 200 TL üzeri ve 2 milyon TL arasındaki krediler için ise 12 ay vade imkanı sunulmaktadır. ING Bank tarafından sunulan kredi hesaplama tablosu üzerinden sizin için 400 bin TL ikinci el taşıt kredi tutarını hesapladık. Buna göre aylık ödenmesi gereken tutar, aylık faiz oranı ve vade imkanı net olarak görülmektedir.

ÖRNEK KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Yukarıdaki tabloda 400 bin TL taşıt kredi için aylık faiz oranı yüzde 2,69 olarak hesaplanmıştır. 48 ay vade imkanı sunulmaktadır. Bu halde aylık taksit tutarı ise 16 bin 906 TL olarak hesaplanmıştır.