Tekipdeyiz

Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Kazanan Merve Dizdar’a Destek Mesajları

Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Kazanan Merve Dizdar’a Destek Mesajları
97 views
28 Mayıs 2023 - 11:55

Oyuncu Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği “Kuru Otlar Üstüne” filmindeki etkisinde bırakan performansıyla 76. Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Bu büyük başarı, toplumsal medyanın bir numaralı gündem maddesi haline geldi ve meşhur adlardan gelen kutlama mesajlarıyla kutlandı. 

Cannes Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan “Kuru Otlar Üstüne” filmi, Türkiye’ye gurur yaşattı. Merve Dizdar, canlandırdığı karakterle seyircileri derinden etkiledi ve internasyonal alanda tanınan bir oyuncu olarak adını duyurdu. Cannes’da düzenlenen prestijli ödül töreninde, En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Merve Dizdar’a verilen ödül, Türk sinemasının başarısını bir kez daha kanıtladı. 

Sosyal medyada birçok meşhur isim, Merve Dizdar’ı kutlama ederek başarısını kutladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Cannes Film Festivali’nde Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansı ile en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar’ı tebrik ediyorum. Başarılı yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan başta olmak üzere tüm film ekibini de ayrıca kutluyorum” dedi.

ali babacan1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ne güzel haber” ifadeleriyle Merve Dizdar’ı kutlama etti. 

imamoglu3

Dilek imamoglu

Mert Fırat, ödülü “bu dünyada var olmanın zorluklarını aşmak için mücadele eden tüm kadınlara” ithaf ettiğini belirterek Merve Dizdar’ı kutladı.

Mert firat

Canan Kaftancıoğlu ise, Merve Dizdar’ın hanımefendilerin enerjisini gösterdiğini ve herkesi selamladığını ifade ederek gurur duyduklarını belirtti.

canan1

Armağan Çağlayan ise, Merve Dizdar’ı kutlama ederken “İyi haberlerin başlangıcı olsun” dedi. 

armagan caglayan

Meşhur güldürmen Cem Yılmaz ise, “Başarıların, mutluluğun daim olsun” mesajını paylaştı. 

cem yilmaz

The post Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Kazanan Merve Dizdar’a Destek Mesajları appeared first on TV Gündemi.