Tekipdeyiz

Bankadan uygun ev ilanları satışa çıkarıldı! 5421 TL aylık ödemeyle 3+1 daire sahibi olabilmek artık mümkün

Bankadan uygun ev ilanları satışa çıkarıldı! 5421 TL aylık ödemeyle 3+1 daire sahibi olabilmek artık mümkün
28 views
29 Mayıs 2023 - 16:32

Vakıfbank tarafından satışa çıkartılan konutlar sayesinde birçok kişi ev sahibi olabiliyor. Satışa çıkarılan konutlar nasıl satın alabiliyor?

Ev fiyatlarının güncel gelişmeler ve döviz kurundaki hareketler nedeniyle sürekli olarak artış içinde olduğunu görmekteyiz. Kiradan çıkarak kendi evinde oturmak isteyen vatandaşlar birikim yaparak ev almak istese de sürekli olarak artışların yaşanması nedeniyle büyük sorunlar yaşamaya devam ediyor.

Vatandaşlar ev almada sorun yaşarken bankalar tarafından satışa çıkarılan evlerin artışa geçtiği görüldü. Bu evler uygun fiyatlar üzerinden ihaleye çıkartılarak vatandaşların ihtiyaç olarak yada yatırım amacıyla ev sahibi olabilmeleri sağlanıyor.

330 Bin TL’ye 3+1 Konut Fırsatı

Vakıfbank tarafından satışa çıkartılan konutlar farklı şehir ve ilçelerde olabilmekte. Bilir kişi tarafından yapılan incelemeler sonrasında konutun ihaleye çıkış fiyatı belirlenerek banka sistemi üzerinden satışa çıkartılıyor. İhale sisteminin internet kanallarına da getirilmesiyle birlikte artık vatandaşlar oturdukları yerden ilanlara teklif verebiliyor.

vakifbank.jpg

İlanlara teklif verebilmek için banka tarafından belirtilen teminat tutarının hesabınızda olması ve hesaba yatırmanız gerekmekte. Teminat tutarını yatırılmasıyla birlikte konut için resmi olarak teklif vermiş olunmakta. İhalenin kazanılmasıyla birlikte banka ile görüşerek konut kredisi kullanımı da yapabilirsiniz. Konut kredisinin onaylanması kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. İlanda gösterilen 330 bin TL’lik 3+1 daire 120 ay vade seçeneğiyle 5421 TL taksitle satın alabilmeniz de mümkün olmaktadır. Fakat banka tarafından onay almanız gerekmektedir. Bazı ilanlar sadece peşin olarak satışa çıkartılmaktadır. Bu nedenle ilanları ayrıntılı şekilde inceleyerek banka tarafından bilgi alabilirsiniz.

ss3.jpg

Teklif Verebilmek İçin Gerekli Belgeler

Taşınmazlara teklif verebilmek için en yakın VakıfBank Şubesi’ne başvurulması, taşınmazın muhammen bedelinin %5’i tutarındaki teminatın yatırılması ve Vakıfbank şubelerinde doldurulacak Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalanması gerekmektedir.

Başvuru sırasında istenecek belgeler; Gayrimenkul Satış Şartnamesi ve yatırılan teminatın dekontuna ilave olarak aşağıdaki belgelerin Vakıfbank şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir:

Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdan fotokopisi,

Tüzel kişiler için; Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve vergi levhası,